Ta strona korzysta z plików cookies. Akceptuję.

Brawo Bank AR

Kategoria
AR - augmented reality (rozszerzona rzeczywistość)
O projekcie

I miejsce w Konkursie Biuletynów Firmowych 2017 w kategorii biuletyn zewnętrzny „Brawo Bank” AR (wersja w technologii rozszerzonej rzeczywistości) dla PKO Banku Polskiego.

 

Brawo Bank AR jest elementem nowoczesnej i kompleksowej edukacji ekonomicznej dla dzieci realizowanej przez PKO Bank Polski.

 

Premiera aplikacji miała miejsce podczas konferencji prasowej PKO Banku Polskiego w 2016 roku.

 

Cel:

Poszerzenie możliwości edukacji dzieci na temat finansów w ramach cyklu wydawniczego „Brawo Bank” obecnego na rynku w trzech wersjach: papierowej, elektronicznej oraz mobilnej. Przybliżenie dzieciom świata finansów poprzez realizację idei „uczyć bawiąc” w atrakcyjny, nowoczesny i przystępny sposób już od najmłodszych lat.

 

Rezultat:

Realizacja angażującej aplikacji wykorzystującej technologię AR (rozszerzona rzeczywistość) dającej dostęp do dodatkowych treści w trójwymiarowej odsłonie. Wystarczy zainstalować aplikację Brawo Bank AR na tablecie lub smartfonie oraz nakierować kamerę urządzenia na odpowiednie strony podczas przeglądania drukowanej wersji magazynu, by zobaczyć więcej. Brawo Bank AR to angażująca historia zakotwiczona na różnych stronach wydawnictwa. Aby doświadczyć jej całej, użytkownik musi rozwiązać serię zagadek, z których każda pozwala na dostęp do kolejnej przybliżającej użytkownika do finału. Postać gospodarza, który oprowadza nas po świecie Brawo Banku pełni „Kasia” – znana dzieciom z poprzednich numerów magazynu. Wśród zadań, jakie czekają na rozwiązanie przez użytkowników są m.in.: zagadki, trójwymiarowe rozsypanki słowne, zadania matematyczne czy np. mini gra – labirynt, w której gracz musi przetoczyć kulę śnieżną poruszając urządzeniem na boki oraz w górę i w dół.

 

Pobierz aplikację Brawo Bank AR z App Store lub Google Play:

  

 

Brawo Bank AR w mediach: